Tipy na výlet

Vinařská obec Velké Bílovice leží v nejatraktivnější oblasti jižní Moravy v okrese Břeclav, nedaleko Lednicko-valtického areálu (8 km), který byl zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO, a Pálavských vrchů (18 km). Velké Bílovice jsou tedy ideálním místem pro cykloturistiku.

Kaplicka-velke-bilovice-large_thumb

Vinné sklepy Velké Bílovice

Sklepní areál, čítající více jak 650 hlavně patrových obytných lisoven, je od obce oddělen Bílovickým potokem a sestává ze tří částí, které dnes už zástavbou splývají: Půrynky, Pod předníma a nejznámější Belegrady.

více

Velkopavlovická vinařská stezka

Velkými Bílovicemi prochází Velkopavlovická vinařská stezka, ale můžete se odtud dostat i na vinařskou stezku Podluží. Velkopavlovický cyklistický okruh měří sto devět kilometrů, je druhý nejdelší v celé síti vinařských stezek. Je určen pro mírně zdatné cyklisty.

více
Lednice-large_thumb

Lednicko-valtický areál

Bývalé Lichnštejnské panství, které má výjimečnou kulturní hodnotu světového významu. Tento krajinný objekt byl vytvářen od 17. století, a až do roku 1945 sloužil jako letní sídlo Lichnštejnů.

více
P_lava_-_vinice-large_thumb

Pálavské vrchy a CHKO Pálava

Pálavské vrchy zahrnují rozsáhlý komplex útvarů. Soustava několika kopců, kolem kterých se rozkládá oblast Pálava, což je biosférická rezervace UNESCO, domov mnoha chráněných rostlin a živočichů.

více
Mikulov-large_thumb

Mikulov

Město Mikulov se může pochlubit krásnými historickými stavbami orámovanými siluetou Pavlovských vrchů s kapličkou na Svatém kopečku. Centrum města ve své dnešní podobě vzniklo koncem 16. století.

více

Solná jeskyně Kobylí

Solná jeskyně díky svému mikroklimatu příznivě působí na řadu onemocnění.

více
Janův hrad
Zámek Lednice
MInaret
MIkulov
Svatý kopeček v Mikulově
Pálava
Pálava

Vinný sklípek „Na Vyhlídce”

Víno Hromek - Víno, které baví

Víno Hromek - Víno, které baví

V roce 2014 jsme se rozhodli pokračovat v naplňování naší vize a založili jsme novou značku Víno Hromek, pod níž vyrábíme svěží ovocitá vína se sloganem "Víno, které baví". Naše víno si můžete zakoupit na www.vinohromek.cz

více Vinný sklípek s ubytováním

Vinný sklípek s ubytováním

  • Kapacita pro pořádání společenské akce: 30 osob
  • Ubytovací kapacita: 12 lůžek + 3 přistýlky
  • Při překročení naší ubytovací kapacity Vám najdeme ubytovaní v okolí.
více

Vinařská obec Velké Bílovice

Největší vinařskou obcí České republiky jsou Velké Bílovice, které mají 803 hektary vinic, 1100 hektary viničních tratí, více než tisícovkou pěstitelů a 3780 stálých obyvatel.

více Kde nás najdete

Kde nás najdete

Na Vyhlídce ev.č. 545, Velké Bílovice, 691 02, okres Břeclav

48.8638678N, 16.8936847E

více


František Hromek
Široká 1220
69102 Velké Bílovice

Tel.: +420 721 621 066
info@sklipekmorava.cz


  • Čeština
  • English
  • Slovensky