Vinné sklepy Velké Bílovice

Sklepní areál, čítající více jak 650 hlavně patrových obytných lisoven, je od obce oddělen Bílovickým potokem a sestává ze tří částí, které dnes už zástavbou splývají: Půrynky, Pod předníma a nejznámější Belegrady. Od sklepů v Belegradech vede Velkopavlovická vinařská stezka mezi vinohrady na mýtický vrch Hradištěk. Z návrší porostlého stepní květenou, kterému vévodí kaplička zasvěcená sv. Václavovi, sv. Urbanovi a sv. Cyrilu a Metodějovi se můžete kochat výhledem do vinorodého kraje pod Pálavou. Podle pověsti se zde ve středověku pořádaly čarodějnické sabaty; o filipojakubské noci tady můžete planoucí ohně a rej čarodějnic spatřit dodnes.

Bílovickými vinohrady vede i naučná stezka, která kopíruje trasu cyklistické Velkopavlovické vinařské stezky. Je na ní umístěno několik informačních tabulí o vinařství, viničních tratích a vinařských slavnostech ve Velkých Bílovicích. Vznikla v roce 2005 a mimo poučení nabízí i příležitost k odpočinku.

 

Kaplička Velké Bílovice
Velké Bílovice

Vinný sklípek „Na Vyhlídce”

Víno Hromek - Víno, které baví

Víno Hromek - Víno, které baví

V roce 2014 jsme se rozhodli pokračovat v naplňování naší vize a založili jsme novou značku Víno Hromek, pod níž vyrábíme svěží ovocitá vína se sloganem "Víno, které baví". Naše víno si můžete zakoupit na www.vinohromek.cz

více Vinný sklípek s ubytováním

Vinný sklípek s ubytováním

  • Kapacita pro pořádání společenské akce: 30 osob
  • Ubytovací kapacita: 12 lůžek + 3 přistýlky
  • Při překročení naší ubytovací kapacity Vám najdeme ubytovaní v okolí.
více

Vinařská obec Velké Bílovice

Největší vinařskou obcí České republiky jsou Velké Bílovice, které mají 803 hektary vinic, 1100 hektary viničních tratí, více než tisícovkou pěstitelů a 3780 stálých obyvatel.

více Kde nás najdete

Kde nás najdete

Na Vyhlídce ev.č. 545, Velké Bílovice, 691 02, okres Břeclav

48.8638678N, 16.8936847E

více


František Hromek
Široká 1220
69102 Velké Bílovice

Tel.: +420 721 621 066
info@sklipekmorava.cz


  • Čeština
  • English
  • Slovensky